Vestuvių eiga: pasiruošimas

Kaip jau žinote, vestuvių dienos eigą sudaro keturi kertiniai dienos etapai: pasiruošimas, ceremonija, fotosesija ir vakarinė dalis. Planuojant didžiąją šventę, šie keturi etapai sudaro plano griaučius. O viskas, kuo yra užpildomi šie griaučiai ir yra kiekvienos šventės unikalumas, jaunųjų asmenybių atskleidimas bei šventės herojų meilės istorijos išpildymas. Pasiruošimo fotosesija – tai tarsi įžanga į visą meilės dienos istoriją. O nuotraukos sukurtos pasiruošimo metu, po daugelio metų primins, kaip jautėtės TOS dienos rytą.

Tikiu, jog dviejų vienodų švenčių niekada nebus, tačiau manau, jog plačiau papasakodamas apie vestuvių dienos eigą padėsiu poroms, kurios susiduria su planavimo sunkumais. Taip pat tikiu, jog šias patarimais atskleisiu į ką svarbu atkreipti dėmesį pasiruošimo metu.
Taigi, apie viską iš eilės:

Pasiruošimo lokacija

Jei visgi nusprendėte fotosesiją pradėti nuo pasiruošimo, tuomet pirmiausias dalykas kurį turite apgalvoti – kur ir kaip vyks judviejų pasiruošimas. Labai rekomenduočiau apgalvoti kaip rytą pradėti norėtumėte judu, o tik po to kreipti dėmesį į aplinkinių rekomendacijas. O nuomonių iš aplinkinių tikrai bus. Puoselėjamos lietuviškos pasiruošimo tradicijos tarsi diktuoja, jog priimtiniausias būdas pradėti vestuvių rytą – atskirai ruošiantis savo tėvų namuose, tačiau tradicijos keičiasi, o poros ieško tokių sprendimo variantų, kurie keltų kuo mažiau rūpesčių ir užtikrintų gerą savijautą ir nuotaiką. Žemiau pateikiu populiariausius vestuvių pasiruošimo variantus:

  • Jaunieji ruošiasi atskirai savo tėvų namuose. Po pasiruošimo jaunikis atvyksta pas jaunąją, vyksta judviejų susitikimas bei išlydėjimas iš namų.

  • Jaunieji ruošiasi atskirai, vienų iš tėvų namuose. Po pasiruošimo jaunieji susitinka bei yra išlydimi į ceremoniją.

  • Jaunieji ruošiasi kartu, savo namuose. Su arba be artimųjų. Kartu išvyksta į ceremoniją ar fotosesiją.

  • Jaunųjų pasiruošimas vyksta viešbučio ar sodybos ar vilos (kur vyks vakarinė dalis) apartamentuose. Būsimi jaunieji gali ruoštis kartu arba atskirai.

  • Jaunųjų pasiruošimas vyksta suknelių salone.

  • Jaunųjų pasiruošimas vyksta foto studijoje.

Renkantis pasiruošimo lokaciją labai rekomenduoju atsižvelgti į lokacijos erdvę. Labai tikėtina, jog vestuvių rytą jus sups daugybė žmonių – šeima ir artimieji, fotografai bei filmuotojai. Todėl svarbu, jog visi įsitektų esamoje erdvėje. Rinkitės lokaciją kur būtų užtektinai šviesos – galbūt dideli langai.  Tai palengvins fotografų ir videografų darbą. Taip pat venkite gausiai daiktais apkrautų kambarių ar erdvių su ryškiomis sienomis.

Pasiruošimo trukmė

Apsisprendus kur ir kaip vyks judviejų pasiruošimas, reikia žinoti kiek laiko derėtų skirti fotosesijai. Dažniausiai, į pasiruošimo fotosesiją atvykstama likus 2 valandoms iki išvykimo. Tad jei iš namų, kaip pavyzdys, turime išvykti 12 valandą, pas jaunuosius atvykstu jau 10 valandą. Atvykus tokiu laiku, namuose jau būna prasidėjęs rytinis vestuvių šurmulys, kuomet namai pilni šventės dalyvių, visi ruošiasi ir puošiasi. Taip pat šios dvi valandos leis judviem neskubėti, bei pasimėgauti pasiruošimo emocijomis. Visgi jei planuojate ruoštis kartu ir be artimųjų, tuomet pasiruošimo fotosesija gali trukti ir trumpiau – apie valandą,

Laiką, kuomet bus pradedamas pasiruošimas svarbu aptarti ir su videografais.

Pasiruošimo eiga

Jei atskirą jaunųjų pasiruošimą fotografuoja du fotografai, tuomet jaunieji gali ruoštis vienu metu. Tai sutaupys apie 30-60 minučių pasiruošimo laiko, tačiau jei jūsų šventę fotografuoja vienas fotografas, tuomet fotosesija pradedama nuo jaunikio pasiruošimo.

Jo rytiniam pasiruošimui dažniausiai skiriamas geras pusvalandis. Per tą laiką nufotografuojami jaunikio vestuviniai aksesuarai (kurie yra tokie pat svarbūs kaip ir jaunosios) bei jo apsirengimas. Kad fotosesija vyktų sklandžiai, jaunikių prašau, jog aksesuarai būtų suruošti iš anksto. Kokie jie bus – tai jaunikio asmenybės, stiliaus bei vestuvinės tematikos pasirinkimas, bet dažniausiai į aksesuarų fotosesiją įtraukiu vestuvinius žiedus, kaklaraištį ar varlytę, laikrodį, sąsagas, akinius, kvepalus, diržą, kojines bei batus. Idealu, kuomet jaunikio pasiruošimo fotosesijoje dalyvauja jam artimi žmonės – tai padeda numalšinti natūraliai kylantį jaudulį, bei nuotraukas papildo tikromis ir nesuvaidintomis emocijomis!

Labai rekomenduoju iš vakaro apžiūrėti kostiumą, nukirpti išlindusias etiketes bei šiek tiek apsiprasti prie avalynės!  

Po to pereinama prie jos pasiruošimo. Jam skiriu kiek daugiau laiko – apie 30-60 minučių. Fotosesiją pradedame nuo vestuvinių aksesuarų. Taip pat, iš anksto esame apsitarę, kad viskas būtų vienoje vietoje. Į jaunosios aksesuarų nuotraukas mėgstu įtraukti vestuvinius pakvietimus, žiedus, kvepalus, auskarus, keliaraištį, vestuvinę puokštę bei kitus jai svarbius aksesuarus.

Tuomet seka jaunosios nuotraukos prieš apsirengimą. Laikas apžiūrint suknelę, rytinis puodelis kavos ir kelios ramios akimirkos..
Suknelės apsivilkimas dažniausiai yra nefotografuojamas, tačiau baigiamieji pasiruošimo momentai yra svarbūs bei jautrūs – ypač tuomet, kuomet jaunajai padeda jos mama ar artimos draugės.
Na, o jaunosios pasiruošimo fotosesiją baigiame keletu jos portretų bei nuotraukomis su artimiausiomis.

Keletas rekomendacijų padėsiančių praturtinti pasiruošimo nuotraukas brangiomis nepakartojamomis akimirkomis:

  • Į pasiruošimą įtraukite artumus sau žmones – patys brangiausi jūsų žmonės padės suvaldyti kylantį jaudulį, o taip pat pagelbės apsirengimo momentu.

  • Pasiruošimo metu įsijunkite savo mėgstamą muziką.

  • Iš vakaro vienas kitam parašykite palinkėjimo ar padėkos laiškelį ir perskaitykite juos pasiruošimo pradžioje arba pabaigoje. Tiesa, laiškelio skaitymas pabaigoje gali būti ypač emocionalus ir ypatingai jautrus.   

  • Vestuvių rytą skirkite laiko sau, neskubėkite, pasimėgaukite kiekviena minute. Juk šios akimirkos laukėte taip ilgai!

Ir pabaigai

Pasiruošimas ir jo fotosesija yra ne mažiau svarbus vestuvių dienos elementas, kaip kad ceremonija ar pagrindinė dienos fotosesija, todėl ją planuokite atsakingai ir atsižvelgdami į vienas kito norus. Tai, kaip pradėsite rytą, padiktuos emociją visai dienai, todėl sukurkite tokį pasiruošimo planą, kuris idealiai atspindės jus bei jūsų asmenybes.

 

 

Iki kitų įrašų,
Erikas.